Single Origin B.O.P. Pražiareň - Colombia Excelso 250 g

Kolumbijská káva je jednou z nejlépe chuťově vyvážených káv. Naše káva Colombia Excelso má středně velké zrno, které pražíme pro espresso. Díky mokrému zpracování je její chuť mimořádně lahodná a jemná, s příjemnou kyselostí v šálku.

Skladem (1 ks)
Kód: 579
249 Kč
Kategorie: B.O.P. Pražiareň
Hledám odrůdu: Arabika
Forma by měla být: Zrnková, Do kávovaru
Kávu budu pít: Doma (malá-střední balení)
Dám si dnes kávu: B.O.P. Pražiareň

Složení: 

· Arabika (100 %) - zrnková káva

 

Hmotnost: 250 g

 

Kolumbie je po Brazílii druhým největším producentem kávy na světě. To je také díky její geografické poloze v oblasti kolem rovníku a hornaté krajině, která poskytuje ideální podmínky pro její pěstování. Je také jednou z kávových velmocí, o čemž svědčí fakt, že se pěstování kávy věnuje až 540 000 rodin. Většina z nich žije na malých a lokálních farmách, kde kávu sbírají ručně. Díky jejich poctivé práci tak Colombia Excelso dosahuje vysoké kvality, kterou také pečlivě hlídá úřad Federación Nacional de Cafeteros de Colombia.

Káva se v Kolumbii pěstuje po celé zemi, proto jsou její oblasti rozděleny na sever, střed a jih. Je hornatá, proto se káva pěstuje v ideálních výškách od 1 200 metrů nad mořem až po 1 800 metrů.

Zatímco zrna ze severní části země se vyznačují hořkosladkou čokoládovou chutí, káva z jihu překypuje citrusovými a sladkými tóny s mírnou kyselostí. Chuťový profil kávových zrn ze střední oblasti se zase vyznačuje květinovými až ovocnými tóny s mírnou kyselostí. V Kolumbii se pěstuje několik odrůd arabiky, mezi nejčastější patří Caturra, Typica a Castillo. Najdete tam ale i odrůdy jako Geisha, Bourbon nebo Maragogype.

Kolumbijská káva se před odesláním třídí podle velikosti zrn na colombia excelso a colombia supreme. Toto pojmenování nesouvisí s její kvalitou ani odrůdou. Oba velikosti můžete získat z jednoho keře. Díky takovému rozdělení však dosahujeme rovnoměrného pražení, protože i nepatrné rozdílné velikosti ovlivňují konzistenci pražení.

 
 
 
Single Origin B.O.P. Pražiareň - Colombia Excelso 250 g

60 dnů na vrácení zboží!

Pokud nákup nesklidil očekávaný úspěch, můžete jej do 60 dní vrátit. Více info najdete dole v obchodních podmínkách.
Single Origin B.O.P. Pražiareň - Colombia Excelso 250 g

Vše na jednom místě!

Jako jediní v České republice máme ucelenou nabídku produktů slovenských značek.

Výhody

  • Prémiová chuť s nádechem exotiky
  • Skvělý způsob, jak vyzkoušet něco nového
  • Poctivá kvalita

Nevýhody

  • ...napište nám

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: