Víte co a odkud je čaj?

Někteří z vás jsou přesvědčeni, že z Asie nebo konkrétně z Číny. Je tomu ale opravdu tak, i když vzpomeneme slavný britský čaj o páté? A co indický čaj? O tom jste přeci také museli slyšet. Odkud tedy čaj pochází? Teď jsme vám možná zamotali hlavu. Žádný stres! Vhoďte pytlík do hrnku s horkou vodou a pojďte s námi objevit, jak se věci mají.

V 16. století se čaj dostal do Evropy skrz portugalského obchodníka Jorge Álvarese a stal se velmi populárním nápojem mezi aristokracií. V té době byl čaj velmi drahý a luxusní zboží, ale postupem času se stal více dostupným a začal se rozšiřovat mezi širší obyvatelstvo. 

V 19. století se začal rozvíjet čajový průmysl v Indii, která se stala významným producentem čaje a konkurencí pro čínský čaj. V současné době se čaj pěstuje v mnoha částech světa, včetně Indie, Srí Lanky, Keni, Turecka, Japonska a dalších zemí.

Dnes je čaj jedním z nejpopulárnějších nápojů na světě a existuje mnoho různých druhů čaje s různými chuťovými a aromatickými vlastnostmi. Kromě toho se čaj stále používá jako léčivá rostlina v tradiční čínské medicíně a v moderní medicíně se zkoumají jeho možné zdravotní přínosy.

Zpět do obchodu