Čaje Pu-Erh - Cesta od fermentace k dokonalosti

Pu-Erh čaj je speciální druh čaje, který se vyrábí v jihovýchodní Číně, konkrétně v oblasti Yunnan. Jeho výroba je založena na unikátním procesu fermentace, který se odlišuje od procesů výroby jiných druhů čajů. Listy čajovníku jsou sklízeny, sušeny a následně fermentovány v různých stupních. Pu-Erh čaj existuje ve dvou variantách: sypaný a cihlový. Sypaný Pu-Erh se vyrábí z listů, které jsou podrobeny krátkému procesu fermentace a následně zabaleny do malých sáčků. „Cihlový“ Pu-Erh se vyrábí tím, že jsou listy pečlivě komprimovány do tvrdých cihel a následně fermentovány po mnoho let.

Pu-Erh čaj má silnou chuť a aroma, které se vyvíjejí s časem. To znamená, že čím déle je čaj skladován, tím se jeho chuť a aroma stávají výraznějšími a komplexnějšími. Pu-Erh čaj má mnoho zdravotních výhod, jako je například podpora trávení (obzvláště po těžkém jídle), snížení hladiny cholesterolu v krvi a podpora metabolismu. Proto se Pu-Erh čaj považuje za užitečný doplněk stravy a léčivý nápoj.

Čaje Pu-Erh - základní přehled

V posledních letech se Pu-Erh čaj stal populárním po celém světě. Kromě svého charakteristického aroma a chuti se často také prodává jako nástroj pro hubnutí, jelikož obsahuje enzymy, které pomáhají trávit tuky. V mnoha zemích existují specializované čajovny, které se zaměřují na prodej Pu-Erh čajů a nabízejí svým zákazníkům řadu různých druhů s různými vlastnostmi a cenami. U nás ho najdete pod Popradskými Wellness čaji. 😊