Ovocné čaje: Sladká symfonie přírody v šálku

Ovocné čaje - základní přehled

Když si nalijeme šálek ovocného čaje, je to jako otevřít dveře do zahrady plné slunce. Ve sklenici neplavou listy čajovníku, ale barevné kousky sušeného ovoce, vonné květy a koření, které se pomalu louhují ve vodě, aby nám darovaly svou nezapomenutelnou chuť a aroma. Ovocné čaje jsou pravým pokladem pro každého, kdo má rád sladké chvilky, ať už s kapkou medu nebo trochou cukru.

Když si připravujeme ovocný čaj, můžeme si hrát s ingrediencemi – přidat jahody, maliny, borůvky, nebo třeba broskve a meruňky. Někdy přikročíme i k růžím či levanduli. Takový čaj je radost nejen pít, ale i připravovat.

 U nás si je vyberete tady.

Ovocné čaje si získaly srdce lidí po celém světě a staly se milou alternativou k večerní kávě nebo rannímu čaji. Jsou skvělým společníkem jak v horkých letních dnech, tak i v zimě u krbu. Jsou také velkým favoritem mezi dětmi a na jejich přípravě se může podílet celá rodina. Ačkoliv jsou ovocné čaje vnímány jako zdravý nápoj, je dobré pamatovat na to, že mohou obsahovat cukr, proto je důležité dávat pozor na množství přidaných sladidel.